Acidolac Baby 1,5 g 10 sasz.a 1,5g

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: MEDANA PHARMA SPÓŁKA AKCYJNA
  • Dostępność: Brak Brak  (0 szt.)
  • szt.
  • Rabat: -2,90 zł (15 %)
  • 16,45 zł
ACIDOLAC Baby, 10 saszetek
Przeznaczenie
na kolkę, wzdęcia, zaparcia, biegunkę, wymioty, na zaburzenia trawienia , osłonowe przy antybiotykoterapii

Skład
1 saszetka zawiera 4 miliardy liofilizowanego szczepu bakterii Bifidobacterium BB-12, fruktooligosacharydy (FOS), dekstrozę - nośnik, dwutlenek krzemu.

Wskazania
Acidolac® baby stosuje się w celu zapewnienia prawidłowej flory bakteryjnej i regulacji funkcji przewodu pokarmowego zwłaszcza w trakcie i po antybiotykoterapii, a także w stanach zmniejszonej odporności organizmu. Preparat może być stosowany w stanach związanych z zaburzeniami mikroflory spowodowanych zmianą diety np. w związku ze zmianą strefy klimatycznej.

Działanie
Acidolac® baby to produkt, którego skład opracowano specjalnie dla dzieci już od 4-go miesiąca życia. Posiada unikalną formułę SYNBIOTYKU – połączenie probiotyku i prebiotyku. Zawiera szczep Bifidobacterium BB-12®, który jest dominującym szczepem flory bakteryjnej u niemowląt. Chroni też układ pokarmowy niemowlęcia przed rozwojem niekorzystnej mikroflory. Połączenie prebiotyku – fruktooligosacharydu (FOS) z Bifidobacterium BB-12® wpływa na wydłużenie czasu działania bakterii oraz na kolonizację jelita. (leki osłonowe)

Dawkowanie
Od 4 miesiąca życia: 1-2 saszetki dziennie. Dla niemowląt zawartość saszetki należy wymieszać z wodą lub mlekiem.

Dla dzieci od 2 roku życia i dorosłych - zawartość saszetki można spożyć bezpośrednio lub po uprzednim wymieszaniu z wodą, jogurtem lub mlekiem.

Informacje dodatkowe
Acidolac® baby to preparat w postaci proszku o słodkim smaku pakowany w saszetki dzięki czemu jest wyjątkowo wygodny w stosowaniu, nawet u niemowląt. Wystarczy tylko jedna saszetka! Dla niemowląt powyżej 4 miesiąca życia zawartość saszetki należy wymieszać z wodą lub mlekiem; dla dzieci od 2 roku życia i dorosłych – z wodą, jogurtem lub spożyć bezpośrednio. W przypadku antybiotykoterapii produkt należy stosować w trakcie kuracji antybiotykowaj oraz 2 – 3 tygodnie po jej zakończeniu. Acidolac® baby jest produktem bezmlecznym. Można go przechowywać w temperaturze pokojowej (nie wymaga przechowywania w lodówce!).

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników preparatu.