Alantan maść 0,02 g/1g 30 g

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: UNIA ZAKŁ.FARMACEUTYCZNE
  • Dostępność: Jest Jest  (27 szt.)
  • szt.
  • Rabat: -1,15 zł (15 %)
  • 6,50 zł
ALANTAN maść 20mg/1g, 30g
Alantan maść to podstawowy preparat, który powinien znaleźć się w każdej domowej apteczce. Alantan pomoże przy oparzeniach słonecznych i termicznych skaleczeniach i niewielkich ranach, a także przy owrzodzeniach i atopowym zapaleniu skóry (również w terapii skojarzonej z kortykosteroidami).

Alantan maść z domowej apteczki już od 40 lat skutecznie leczy zmienioną chorobowo skórę w przewlekłych stanach zapalnych takich jak: łuszczyca, łojotokowe i atopowe zapalenie skóry (również w terapii skojarzonej z kortykosteroidami).

Natłuszczająca maść Alantan wskazana jest przy poparzeniach słonecznych, termicznych oraz owrzodzeniach (odleżyny I i II stopnia). Dzięki właściwościom substancji czynnej preparatu: alantoinie (działanie przeciwzapalne i przyspieszające gojenie), maść stosowana na zmienioną chorobowo skórę redukuje świąd, zaczerwienienie i łuszczenie się skóry przynosząc ukojenie i ulgę.
 
Najczęstsze zastosowanie:
trudno gojące się rany (otarcia, skalecznia)
owrzodzenia (odleżyny I i II stopnia)
oparzenia (termiczne, słoneczne)
przewlekłe stany zapalne skóry (AZS - atopowe zapalenie skóry, łuszczyca, łojotokowe zapalenie skóry)

Alantan jest wskazany i skuteczny w terapii skojarzonej z kortykosteroidami Alantan maść stosuje się na skórę całego ciała oraz błony śluzowe!

Maść natłuszcza (++ +++) pozostawia "tłusty plasterek" (wazelina), dzięki czemu pozwala dłużej wnikać substancjom czynnym w głąb skóry dla skóry całego ciała i na błony śluzowe dobrze natłuszcza i nawilża skórę

Intensywność schorzeń: + mała, ++ średnia, +++ duża