Alantan -Plus maść (0,02g+0,05g)/g 30 g

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: UNIA ZAKŁ.FARMACEUTYCZNE
  • Dostępność: Jest Jest  (12 szt.)
  • szt.
  • Rabat: -1,19 zł (15 %)
  • 6,73 zł
ALANTA Plus maść, 30g
Pomoc w odparzeniach

Skóra niemowlaka i małego dziecka ze względu na niedojrzałość i odmienność w budowie anatomicznej w stosunku do skóry dorosłego jest bardziej wrażliwa i delikatna. Jej naturalne właściwości ochronne nie są jeszcze w pełni wykształcone, dlatego o wiele szybciej ulega ona podrażnieniom. ALANTAN PLUS maść i krem są skuteczne i bezpieczne już od pierwszego dnia życia dziecka.

Stosowane codziennie zapobiegają powstawaniu pieluszkowego zapalenia skóry. Czasami zdarza się jednak, że skóra naszej pociechy jest podrażniona, sucha lub/i zaczerwieniona. Alantan Plus krem i maść, stosowane na zmienioną chorobowo skórę; redukują świąd, zaczerwienienie i łuszczenie się skóry przynosząc ukojenie i ulgę.

Skuteczność swoją leki Alantan Plus zawdzięczają właściwościom substancji czynnych preparatu: alantoinie (działanie przeciwzapalne, przyspieszające gojenie) i D-Pantenolu (głęboko nawilżające). Preparaty Alantan skutecznie stosowane są w codziennej pielęgnacji oraz leczeniu skóry niemowląt od wielu lat ciesząc się zaufaniem lekarzy, pielęgniarek, położnych, farmaceutów i rodziców. Alantan Plus to preparat nie tylko dla Twojej pociechy.
Mamy stosują Alantan Plus w okresie poporodowym przyśpieszając gojenie się błony śluzowej strefy intymnej (maść) oraz podrażnionych sutków podczas karmienia piersią. Alantan Plus pomoże także przy alergiach skórnych, atopowym zapaleniu skóry (również w terapii skojarzonej z kortykosteroidami), oparzeniach słonecznych i termicznych oraz skaleczeniach i niewielkich ranach. Podrażniony nosek od kataru posmarowany maścią Alanatan Plus nie będzie tak bardzo dokuczał. Dla kogo? Niemowlęta Dzieci Dorośli, w szczególności dla mam po porodzie

Najczęstsze zastosowania:
alantoinad-panthenol-hydrokatalizator profilaktyka pieluszkowego odparzenia skóry leczenie odparzeń (np.: pieluszkowe zapalenie skóry) rany, skaleczenia, wkłucia po wenflonach oparzenia (termiczne, słoneczne) podrażnienia (np. sutków podczas karmienia piersią) przewlekłe stany zapalne skóry (wyprysk alergiczny, atopowe zapalenie skóry, łuszczyca, łojotokowe zapalenie skóry)

Alantan Plus jest wskazany i skuteczny w terapii skojarzonej z kortykosteroidami.