Doppelherz aktiv Mocne koś. Calcium1500*60

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: QUEISSER PHARMA GMBH & CO.
  • Dostępność: Brak Brak  (0 szt.)
  • szt.
  • Rabat: -3,09 zł (15 %)
  • 17,52 zł
DOPPERHERZ activ Mocne kości, 60 tabletek
Zastosowanie
Wapń i witamina D3 są niezbędne dla utrzymania prawidłowego stanu kości. Suplement diety dla osób dorosłych i starszych dzieci.

Działanie
Wapń jest podstawowym składnikiem mineralnym tkanki kostnej i odpowiada za utrzymanie prawidłowego stanu kości, w tym ich gęstości i wytrzymałości.

Witamina D3 wspomaga wchłanianie wapnia w jelitach i jego wykorzystanie w organizmie. Wg najnowszych zaleceń dawka 600 I.U2 witaminy D3 ma korzystny wpływ na wzmocnienie kości.

Witamina K odgrywa ważną rolę w utrzymaniu prawidłowego stanu kości. Udowodniono, że dieta ma ogromny wpływ na stan układu kostnego, a jednocześnie spożycie wapnia w diecie przeciętnego Polaka nie pokrywa pełnego zapotrzebowania. W przypadku kobiet braki sięgają 50% zapotrzebowania. Jest to szczególnie niekorzystne w okresie menopauzy i po menopauzie, w których zmiany hormonalne wpływają na demineralizację kości i obniżenie ich gęstości. Zwiększone zapotrzebowanie na wapń występuje również u dzieci i młodzieży, mężczyzn po 40. r.ż., u osób aktywnych fizycznie, palących papierosy, pijących znaczne ilości kawy, coli czy herbaty. 1500 mg węglanu wapnia dostarcza organizmowi wysoką dawkę jonów wapnia (600 mg), co odpowiada 75% zapotrzebowania dziennego. Węglan wapnia jest przetwarzany w żołądku w chlorek wapnia, który jest bardzo dobrze przyswajany przez organizm. Połączenie z witaminą D3 jest najbardziej optymalne pod kątem wykorzystania wapnia przez organizm. Witamina K odpowiada za działanie osteokalcyny, wpływającej na mineralizację kości.