Doppelherz aktiv Na cholesterol*30tabl.

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: QUEISSER PHARMA GMBH & CO.
  • Dostępność: Brak Brak  (0 szt.)
  • szt.
  • Rabat: -3,72 zł (15 %)
  • 21,08 zł
DOPPERHERZ activ Na cholesterol, 30 tabletek
Zastosowanie
Sterole roślinne obniżają poziom cholesterolu we krwi. Wysoki poziom cholesterolu jest czynnikiem ryzyka rozwoju choroby wieńcowej (choroby niedokrwiennej serca).

Działanie
Preparat zawiera naturalne sterole pochodzenia roślinnego oraz kwas foliowy. Produkt przeznaczony dla osób, które chcą obniżyć poziom cholesterolu we krwi. Udowodniono w badaniach klinicznych, że sterole roślinne obniżają poziom cholesterolu we krwi. Zgodnie z wynikami badań obniżenie poziomu „złego” cholesterolu (LDL) obserwuje się po 2–3 tygodniach regularnego stosowania dawki 1,5&ndash2,4 g steroli dziennie. Stosowanie wyższej dawki steroli nie zwiększa skuteczności ich działania. W celu podtrzymania prawidłowego poziomu cholesterolu zaleca się stosowanie co najmniej 800 mg steroli roślinnych dziennie. Sterole roślinne z uwagi na budowę zbliżoną do cholesterolu – blokują wchłanianie cholesterolu w jelitach. Z tego powodu najskuteczniejsze jest stosowanie preparatu razem z głównymi posiłkami zawierającymi tłuszcze pochodzenia zwierzęcego (masło, tłusty nabiał, jaja, mięso itd.).

Sterole występują naturalnie w nasionach, olejach roślinnych i niektórych warzywach, jednak w krajach rozwiniętych są spożywane z pożywieniem w ograniczonych ilościach (ok. 150–450 mg dziennie). Natomiast w diecie naszych przodków ich spożycie było znacznie wyższe: na poziomie 1000 mg dziennie. Kwas foliowy wspomaga metabolizm homocysteiny i utrzymanie jej prawidłowego poziomu we krwi.