Doppelherz aktiv Na oczy Total kaps. 30kap

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: QUEISSER PHARMA GMBH & CO.
  • Dostępność: Jest Jest  (1 szt.)
  • szt.
  • Rabat: -5,08 zł (15 %)
  • 28,76 zł
DOPPELHERZ aktiv Na oczy Total, 30 kapsułek
Najwyższa dawka omega-3* 320 mg DHA/EPA + 12 mg luteiny krystalicznej + 1 mg zeaksantyny + Zn+Se+Cu +wit. A+C+E+B2

Zastosowanie:
Preparat zawiera pełny zestaw składników, o potrójnym działaniu na aparat wzroku: - ochrona komórek siatkówki i soczewki - odżywianie naczyń włosowatych i nerwów wzrokowych - wspomaganie prawidłowego widzenia. Uzupełnianie diety w kwasy omega-3, luteinę z zeaksantyną i antyoksydanty jest zalecane dla osób odczuwających zmęczenie oczu, noszących soczewki kontaktowe, przebywających w suchych pomieszczeniach, palących papierosy, stosujących niezrównoważoną dietę, żyjących w stresie i osób starszych.

Działanie:
Preparat zawiera starannie dobrane składniki istotne dla prawidłowej pracy aparatu wzroku:
• najwyższą dawkę kwasów omega–3: DHA+EPA (320 mg)*
• zwiększoną dawkę luteiny krystalicznej i zeaksantyny (razem 13 mg)
• witaminy i składniki mineralne o korzystnym wpływie ochronnym na komórki oka.

DHA to najcenniejszy z kwasów omega-3 ; w największej koncentracji występuje w mózgu i oku. W receptorach siatkówki oka jest jednym z ważniejszych elementów budulcowych błon fotoreceptorów. Obecność DHA w błonach komórek receptorowych jest warunkiem prawidłowego przebiegu procesów przekazywania impulsów wzrokowych, a jednocześnie chroni te komórki przed uszkodzeniami. DHA stabilizuje błony komórkowe i odpowiada za ochronę komórek przed apoptozą (zaprogramowaną śmiercią).
Kwasy EPA występują naturalnie w oleju rybim razem z DHA i w wątrobie są przekształcane do DHA.
Luteina i zeaksantyna są naturalnymi barwnikami występującymi w plamce żółtej oka, najbardziej wrażliwym miejscu siatkówki. Pełnią funkcję filtra chroniącego fotoreceptory w siatkówce przed szkodliwym promieniowaniem UV. Luteina i zeaksantyna gromadzą się również w soczewce oka, chroniąc jej komórki przed niekorzystnym działaniem wolnych rodników, szczególnie nasilonym w wyniku procesów starzenia.
Witamina A jest niezbędna dla widzenia przy słabym oświetleniu. Razem z witaminą B2 wpływa na utrzymanie prawidłowego wzroku.
Cynk, selen, miedź oraz witaminy C i E należą do silnych przeciwutleniaczy; chronią struktury komórkowe, w tym w oku, przed szkodliwym działaniem wolnych