Doppelherz aktiv Na prostatę 30kaps.

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: QUEISSER PHARMA GMBH & CO.
  • Dostępność: Jest Jest  (1 szt.)
  • szt.
  • Rabat: -3,74 zł (15 %)
  • 21,19 zł
DOPPELHERZ aktiv Na prostatę, 30 kapsułek
olej z pestek dyni olej z siemienia lnianego + wyciąg z pokrzywy +wit. E + Se +Zn+ Mn

Zastosowanie:
Sitosterole z pestek dyni i lignany z siemienia lnianego wspomagają funkcjonowanie prostaty i regulują rytm oddawania moczu. Preparat zalecany dla mężczyzn po 40 roku życia, którzy powinni szczególnie zadbać o: prawidłowy stan prostaty sprawność układu moczowo-płciowego prawidłowy rytm oddawania moczu.

Działanie:
Preparat zawiera specjalnie dobrany zestaw składników o korzystnym wpływie na jakość życia mężczyzn po 40 roku życia i zdrowie gruczołu prostaty. Beta-sitosterole zawarte w oleju z nasion dyni wpływają regulująco na poziom prostaglandyn, poprzez co wpływają korzystnie na procesy zachodzące w komórkach gruczołu krokowego. Lignany z siemienia wspomagają metabolizm męskich hormonów płciowych, co sprzyja utrzymaniu prawidłowego stanu gruczołu prostaty, szczególnie u mężczyzn po 40 roku życia.
Oleje z pestek dyni i z siemienia lnianego są również bogate w niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe (NNKT), w tym omega-3. Wyciąg z pokrzywy usprawnia funkcjonowanie nerek, oddawanie moczu oraz korzystnie wpływa na stan prostaty. Zawiera m.in. fitosterole i lignany, które wpływając na metabolizm testosteronu stabilizują pracę komórek prostaty.

Witamina E, cynk, selen i mangan chronią komórki układu moczowo-płciowego (w tym jąder i prostaty) przed uszkodzeniami wywoływanymi - wraz z wiekiem - przez wolne rodniki. Szczególną rolę dla męskiej płodności odgrywają cynk i selen, wpływając m.in. na jakość plemników. Dla zachowania prawidłowego stanu prostaty zaleca się stosowanie diety zbliżonej do diety śródziemnomorskiej: z mniejszą ilością mięs czerwonych, dużą ilością tłustych ryb morskich, warzyw i owoców oraz olejów roślinnych (z oliwek, rzepaku, pestek dyni lub oleju lnianego). Duże znaczenie ma również codzienna aktywność fizyczna oraz ograniczenie stosowania używek.