Doppelherz aktiv Na skurcze tabl. 30tabl.

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: QUEISSER PHARMA GMBH & CO.
  • Dostępność: Jest Jest  (7 szt.)
  • szt.
  • Rabat: -1,82 zł (15 %)
  • 10,33 zł
DOPPELHERZ aktiv Na skurcze, 30 tabletek
Zastosowanie
Wysoka dawka magnezu i potasu jest zalecana dla zapewnienia prawidłowej kurczliwość mięśni i w celu uzupełnienia elektrolitów w organizmie. W szczególności do stosowania przy: utracie elektrolitów w wyniku intensywnego wysiłku fizycznego i pocenia się, zwiększonym oddawaniu moczu, wymiotach itp. nieprawidłowej diecie (nadmiar węglowodanów i białek o działaniu zakwaszającym) piciu znacznych ilości kawy osłabieniu organizmu (stany zmęczenie i znużenia)

Działanie
Równowaga wodno-elektrolitowa w organizmie odgrywa kluczową rolę dla prawidłowej pracy mięśni szkieletowych, kurczliwości mięśnia sercowego oraz naczyń krwionośnych. Potas i magnez uczestniczą w prawidłowym przewodnictwie nerwowo-mięśniowym i w mechanizmie skurczu mięśni. Oba pierwiastki są ważnymi elektrolitami, których odpowiednia podaż jest szczególnie niezbędna podczas intensywnego wysiłku i przy utracie płynów.

Potas – poprzez wpływ na prawidłową pracę mięśni gładkich – uczestniczy również w utrzymaniu prawidłowego ciśnienia krwi.

Cynk pomaga w zachowaniu równowagi kwasowo-zasadowej w organizmie. Razem z chromem uczestniczą w utrzymywaniu poziomu glukozy we krwi.

Żelazo, witaminy B6, B12 uczestniczą w metabolizmie energetycznym komórek i redukują skutki zmęczenia.

Dodatkowo wit. B6 zwiększa przyswajalność magnezu, a żelazo umożliwia transport tlenu przez krew. 1 tabletka preparatu zawiera najwyższą dostępną dawkę1 magnezu i potasu, która doskonale uzupełnia dietę o te składniki mineralne.