Doppelherz aktiv Na stawy Forte kaps. 60ka

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: QUEISSER PHARMA GMBH & CO.
  • Dostępność: Jest Jest  (1 szt.)
  • szt.
  • Rabat: -5,25 zł (15 %)
  • 29,76 zł
DOPPELHERZ aktiv Na stawy Forte, 60 kapsułek
Wysoka dawka glukozaminy:
700 mg siarczanu glukozaminy 100 mg siarczanu chondroityny +witamina C + miedź

Zastosowanie:
Glukozamina i chondroityna wspomagają sprawność ruchową i wzmacniają chrząstkę stawową. Stosowanie preparatu jest zalecane osobom, które powinny szczególnie zadbać o swoje stawy: o ograniczonej elastyczności stawów, małej aktywności ruchowej (np. siedząca praca), z przeciążeniami stawów (sport, nadwaga, praca fizyczna), po menopauzie i w starszym wieku.

Działanie:
Układ kostno-stawowy (kości, stawy, więzadła) jest codziennie narażony na ogromne obciążenia. Chrząstkę stawową tworzy sieć włókien kolagenowych i innych substancji odpornych na obciążenia, do których dochodzi podczas ruchu. Starzenie się organizmu, siedząca praca, nadwaga, nadmierne obciążenie (sport, ciężka praca) dodatkowo negatywnie wpływają na stan stawów. Glukozamina i chondroityna to substancje, które uczestniczą w wytwarzaniu proteoglikanów, ważnych składników tkanki łącznej. Występują one w organizmie głównie w chrząstce stawowej, mazi stawowej, więzadłach i ścięgnach. Są niezbędne dla prawidłowej sprężystości i wytrzymałości chrząstki stawowej.

Glukozamina i chondroityna
: - stymulują odbudowę chrząstki stawowej
- dostarczają substancji budulcowych (odżywczych)
- zwiększają wydzielanie mazi stawowej.

Uzupełnianie diety w glukozaminę i chondroitynę przyczynia się do odbudowy chrząstki stawowej i poprawy elastyczności stawów. Uzyskany efekt cechuje się na ogół znaczną trwałością. Witamina C wspomaga wytwarzanie kolagenu, głównego składnika chrząstki stawowej, odpowiedzialnego za strukturę i wytrzymałość chrząstki. Chroni również struktury stawów, więzadeł i ścięgien przed działaniem wolnych rodników. Miedź utrzymuje prawidłowe funkcjonowanie tkanki chrzęstnej stawów.