Doppelherz aktiv Na stawy kaps. 30 kaps.

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: QUEISSER PHARMA GMBH & CO.
  • Dostępność: Jest Jest  (1 szt.)
  • szt.
  • Rabat: -3,47 zł (15 %)
  • 19,66 zł
DOPPELHERZ aktiv Na stawy, 30 kapsułek
Glukozamina z chondroityną:
regenerują i wzmacniają chrząstkę stawową zwiększają sprawność ruchową.

Glukozamina i chondroityna są zalecane przy:
ograniczonej ruchomości stawów przeciążeniu stawów (sport, nadwaga, praca fizyczna) braku aktywności ruchowej (np. siedząca praca) menopauzie i w starszym wieku.

Działanie:
Glukozamina i chondroityna to aminocukry - składniki budulcowe tkanki chrzęstnej -wchodzące w skład chrząstki stawowej, więzadeł i mazi stawowej. Ich obecność jest niezbędna do syntezy proteoglikanów, które odpowiadają za sprężystości i wytrzymałość chrząstki stawowej. Przy przeciążeniu stawów i w miarę starzenia się organizmu dochodzi do zmniejszenia syntezy aminocukrów, co wpływa na osłabienie chrząstki stawowej i zmniejszenie ilości mazi stawowej.

Glukozamina i chondroityna działają potrójnie:
- pobudzają syntezę składników chrząstki stawowej (proteoglikanów)
- dostarczają substancji budulcowych (odżywczych)
- stymulują produkcję mazi stawowej.

W wyniku tych procesów glukozamina i chondroityna regenerują chrząstkę stawową oraz chronią przed jej osłabieniem. Ważnym elementem działania glukozaminy i chondroityny jest pobudzanie produkcji mazi stawowej. Odpowiednia ilość mazi stawowej zapewnia prawidłowe „smarowanie” stawów, co sprzyja prowadzeniu normalnego, aktywnego trybu życia. Substancje te hamują procesy osłabiania chrząstki, usprawniają funkcjonowanie stawów i zwiększają ich ruchomość. Wykazano w badaniach, że uzupełnianie diety w glukozaminę i chondroitynę przyczynia się do odbudowy chrząstki i poprawy ruchomości stawów. Uzyskany efekt poprawy ruchomości stawów cechuje się na ogół znaczną trwałością (nawet do 3 mies. po zaprzestaniu stosowania glukozaminy).

Glukozamina jest bardzo dobrze wchłaniana w przewodzie pokarmowym i dalej aktywnie wiązana przez tkankę chrzęstną. Główne miejsca działania to: staw kolanowy, staw łokciowy, staw biodrowy oraz chrząstki międzykręgowe. Chrząstkę stawową tworzy sieć włókien kolagenowych i innych substancji odpornych na ogromne obciążenia, do których dochodzi podczas ruchu.
Witamina C umożliwia prawidłowe wytwarzanie kolagenu m.in. w tkance chrzęstnej. Mangan i selen chronią tkanki przed działaniem wolnych rodników. Dodatkowo mangan jest mikroelementem niezbędnym dla utrzymania prawidłowej struktury kości.