Doppelherz aktiv Na układ moczowy tabl. 30

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: QUEISSER PHARMA GMBH & CO.
  • Dostępność: Brak Brak  (0 szt.)
  • szt.
  • Rabat: -3,37 zł (15 %)
  • 19,09 zł
DOPPELHERZ aktiv Na układ moczowy, 30 tabletek
400 mg skoncentrowanego wyciągu (25:1) z żurawiny amerykańskiej + mniszek lekarski 180.000 mg mg świeżych owoców żurawiny w 1 kapsułce (10.000 suszonych)

Polecamy artykuł o działaniu wyciągu z żurawiny na układ moczowy

Zastosowanie:
Silnie skoncentrowany wyciąg z owoców żurawiny amerykańskiej (z 10.000 mg suszonych owoców żurawiny) utrudnia przyleganie bakterii do komórek nabłonka. Mniszek lekarski wspomaga wypłukiwanie bakterii i ich toksyn z moczem.

Działanie:
1 tabletka preparatu zawiera silnie skoncentrowany wyciąg wytworzony z 10 000 mg żurawiny amerykańskiej, o korzystnym działaniu na układ moczowy.

Skoncentrowany wyciąg z żurawiny wpływa zawiera cenne bioflawonoidy. Procyjanidyny zawarte w wyciągu z żurawiny blokują receptory, które umożliwiają bakteriom przyleganie do nabłonka dróg moczowych. Utrudnia to bakteriom namnażanie się i w efekcie sprzyja ich wypłukiwaniu z moczem. Żurawina zawiera również wiele innych, cennych bioflawonoidów np. rutynę, które wzmacniają procesy odporności komórkowej.

Żurawina jest tradycyjnie stosowana dla wspomagania funkcjonowania dróg moczowych od wieków. Jednakże dopiero w ostatnich latach udało się ustalić dokładny mechanizm działania bioflawonoidów żurawinowych na komórki bakterii.

Składniki zawarte w mniszku lekarskim zwiększają wydalanie moczu, co ułatwia wypłukiwaniu bakterii z dróg moczowych. Pozwala to na wydalanie szkodliwych produktów przemiany materii i oczyszczanie organizmu.

Dla usprawnienia oczyszczania dróg moczowych zaleca się picie dużych ilości wody (co najmniej 1,5 l dziennie), najlepiej w postaci herbatek ziołowych lub wody mineralnej oraz nie powstrzymywanie się od oddawania moczu.