Doppelherz aktiv URO Forte kaps. 30kaps.

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: QUEISSER PHARMA GMBH & CO.
  • Dostępność: Brak Brak  (0 szt.)
  • szt.
  • Rabat: -4,04 zł (15 %)
  • 22,92 zł
Doppelherz aktiv URO Forte, 30kapsułek
Na pęcherz i drogi moczowe
Standaryzowany wyciąg z 250 000 mg żurawiny amerykańskiej + wyciąg z mniszka lekarskiego

Zastosowanie:
Preparat zalecany dla osób, które powinny zadbać o prawidłową pracę pęcherza i dróg moczowych oraz o ich oczyszczanie.

Działanie:
1 kapsułka preparatu zawiera co najmniej 36 mg aktywnych bioflawonoidów: proantocyjanin (PAC), o udowodnionej skuteczności działania hamującego przyleganie bakterii do nabłonka pęcherza i dróg moczowych. Zalecana dzienna porcja (36 mg PAC ) odpowiada aż 1/4 kg owoców żurawiny amerykańskiej. Procyjanidyny zawarte w wyciągu z żurawiny blokują receptory, które umożliwiają bakteriom przyleganie do nabłonka dróg moczowych. Utrudnia to bakteriom namnażanie się i w efekcie sprzyja ich wypłukiwaniu z moczem. Żurawina zawiera również wiele innych, cennych bioflawonoidów, np. rutynę, które wzmacniają procesy odporności komórkowej. Żurawina jest stosowana w tradycji ludowej dla wspomagania funkcjonowania dróg moczowych od wieków. Jednakże dopiero w ostatnich latach udało się ustalić w badaniach in vitro i badaniach klinicznych dokładny mechanizm działania bioflawonoidów żurawinowych na komórki bakterii. Składniki zawarte w wyciągu z mniszka lekarskiego zwiększają wydalanie moczu, co ułatwia wypłukiwanie bakterii z dróg moczowych. Pozwala to na wydalanie szkodliwych produktów przemiany materii i oczyszczanie organizmu.

Dla usprawnienia oczyszczania dróg moczowych zaleca się picie dużych ilości wody (co najmniej 1,5 l dziennie), najlepiej w postaci herbatek ziołowych lub wody zmineralizowanej, oraz nie powstrzymywanie się od oddawania moczu. Preparat zawiera zalecaną dawkę dzienną proantocyjanów (36 PAC) w 1 kapsułce.

Środki ostrożności:
Skonsultować stosowanie z lekarzem przy skłonności do tworzenia się kamieni nerkowych lub podczas stosowania leków przeciwzakrzepowych (np. warfaryną).